PODSUMOWANIE DNIA RODZICIELSTWA ZASTĘPCZEGO

 

           Każdego roku Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Świnoujściu podejmują działania promujące ideę rodzicielstwa zastępczego na terenie naszego Miasta. Nie zapominamy też o docenianiu funkcjonujących rodzin zastępczych. Wspólne świętowanie Dnia Rodzicielstwa Zastępczego wraz z Nimi od lat jest już naszą tradycją. Uroczystość Dnia Rodzicielstwa Zastępczego to okazja do pokazania rodzinom tego, jak bardzo doceniamy ich pracę i jak jesteśmy z nich dumni. Pełnienie funkcji rodzica zastępczego jest piękne i szlachetne ale również niełatwe i wymagające poświęcenia. Świnoujscy rodzice zastępczy są osobami o wielkim sercu, w których znalazło  się miejsce dla wielu dzieci. Zapewniają oni małoletnim wiele miłości, bezpieczeństwa oraz odpowiednie warunki do rozwoju.

           W tym roku z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, w dniu 19 maja 2024r., zorganizowany został dla rodziców zastępczych i dzieci, rejs statkiem m/s Chateaubriand po Kanale Piastowskim. Wzięły w nim udział 34 rodziny zastępcze, w tym 59 dzieci. W trakcie rejsu zostały zorganizowane liczne atrakcje dla dzieci m.in. zajęcia rytmiczno-muzyczne, prowadzone przez Panią Dorotę Naklicką z Fundacji Mali Artyści, zajęcia techniczne, prowadzone przez Panią Hannę Godek oraz liczne gry           i zabawy. Obie panie były aktywnie wspierane w trakcie zabaw z dziećmi przez pracowników MOPR. Niewątpliwie jedną z większych atrakcji rejsu, była obecność Pani Magdaleny Rożczki, która przybyła do Świnoujścia na zaproszenie Pani Gabrieli Poniedziałek – Petruk Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Świnoujściu.     Pani Magdalena Różczka jest cenioną polską aktorką oraz ambasadorem UNICEF. Jest również prezesem nowo powstałej Fundacji pod nazwą „UKOCHANI”, tak więc sprawy rodzicielstwa zastępczego są Jej szczególnie bliskie. Pani Różczka w trakcie rejsu miło spędziła czas w towarzystwie rodzin zastępczych, poświęcając Im dużo uwagi                i zainteresowania.

           W rejsie z ramienia Pani Prezydent Miasta Świnoujście udział wzięli Pan Roman Kucierski - Zastępca Prezydenta Miasta oraz Pani Gabriela Flis-Niśkiewicz - Naczelnik Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta. Spotkanie Pani Magdaleny z przedstawicielami władz Miasta Świnoujście, dotyczyło funkcjonowania pieczy zastępczej  w Naszym mieście, problemów z jakim się borykają rodziny w codziennym życiu, oraz możliwości udzielenia Im większego wsparcia i pomocy.

          Wspólnie spędzony czas na statku przyczynił się do integracji i wzajemnej wymiany doświadczeń. Dla dzieci był to czas spędzony w rodzinnej atmosferze, pełen radości i zabawy. Podczas rejsu uczestnicy mieli zapewniony ciepły posiłek oraz słodkie przekąski. 

          Po rejsie na pokładzie statku m/s Chateaubriand odbyła się konferencja prasowa z udziałem Pani Magdaleny Różczki, Pana Romana Kucierskiego  - Zastępcy Prezydenta Miasta Świnoujście, Pani Gabrieli Poniedziałek-Petruk – Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Świnoujściu, Pani Wiktorii Torbiak – prowadzącej Rodzinny Dom Dziecka oraz przedstawicieli mediów.

          Rejs mógł zostać zorganizowany dzięki hojnemu wsparciu naszych darczyńców: Pana Mirosława Bysko firma „Am-Best”, Pani Elżbiety Jabłońskiej firma Handlowa „Duet”, Pana Krystiana Kośmider – FORT ANIOŁA, Klubu ROTARY ze Świnoujście, PSS Społem, Hotelu Trzy Wyspy, Drogerii HEBE, Uzdrowiska Świnoujście oraz osób prywatnych – Pani Anny Cichowlas i Pani Kseni Wilk.

 

Wszystkim darczyńcom z całego serca DZIĘKUJEMY!

Zabawa była wspaniała, dopisała nam pogoda i humory. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z rejsu i oczarowani naszym wyjątkowym Gościem. Za rok znowu będziemy świętować ten ważny dla rodziców zastępczych dzień. Jednocześnie zapraszamy do kontaktu z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie wszystkie osoby które pragną ofiarować miłość i poczucie bezpieczeństwa drugiemu małemu człowiekowi. Jednym słowem zapraszamy wszystkich którzy chcą zostać RODZINĄ ZASTĘPCZĄ.